Адвокат свідка може отримати більше прав

Депутати вважають, що адвокати свідків мають недостатньо прав порівняно з їх колегами, які захищають обвинувачених, підозрюваних. Тому пропонується внести відповідні зміни до Кримінального процесуального кодексу України, зокрема, в частині гарантій таких адвокатів.

Відповідний проект №4241 “Про внесення змін до статті 66 Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення права свідка на ефективну правову допомогу)” зареєстрували нардепи Д.Шпенов та Д.Колєсніков.

Згідно з проектом адвокат, який надає правову допомогу свідку, має ті ж гарантії діяльності, та обов’язки, що й захисник у кримінальному проваджені.

Окрім того, адвокат, який надає правову допомогу свідку, користується процесуальними правами передбаченими пунктами 3, 8 – 17 частини 3 статті 42КПК, а саме:

– збирати і подавати слідчому, прокурору, слідчому судді докази;

– брати участь у проведенні процесуальних дій;

– під час проведення процесуальних дій ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення дій, які заносяться до протоколу;

– заявляти клопотання про проведення процесуальних дій, про забезпечення безпеки;

– заявляти відводи;

– ознайомлюватися з матеріалами досудового розслідування тощо.

Не допускається використання адвокатом свідка вказаних процесуальних прав в інтересах інших учасників кримінального провадження.