Відбувся тренінг для адвокатів Чернігівської області (фото)

19 листопада 2021 року для адвокатів Чернігівської області було проведено тренінг «Справи про домашнє насильство: 7С – ефективна концепція представництва постраждалих осіб».

Захід був організований Радою адвокатів Чернігівської області спільно з Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги у співпраці з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».

Під час відкриття заходу Голова Ради адвокатів Чернігівської області Галина Якуба наголосила на актуальності теми домашнього насильства та важливості юридичного супроводу осіб, постраждалих від домашнього насильства.

За словами представниці ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» Катерини Данькової, загалом в Україні, так і у Чернігівській області, за останній час відбулося зростання рівня домашнього насильства, зокрема кількості звернень. Так, станом на жовтень 2021 року зафіксовано 7873 звернення щодо фактів домашнього насильства, з яких 79 % — це звернення від жінок, 19 % — від чоловіків, на 2 % — від дітей.

Тренерка заходу Людмила Гриценко, адвокатка та лекторка Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України зазначила, що проблема домашнього насильства в країні є особливо гострою в умовах пандемії COVID-19 та карантинних обмежень.

На завершення учасниками було обговорено та проаналізовано ряд постанов Верховного суду щодо застосування обмежувальних приписів, спрямованих на забезпечення безпеки постраждалої особи.

За результатами заходу адвокатам-учасникам були нараховані залікові бали.