Довідки з «воєнкомату» не достатньо для виїзду за кордон — рішення суду

Єдиними документами, які посвідчують факт зняття особи з військового обліку, є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відповідною відміткою.

На цьому наголосив Закарпатський окружний адміністративний суд, розглядаючи скаргу особи на відмову в перетині кордону на виїзд з території України, інформує «Закон і Бізнес».

У рішенні від 5.08.2022 у справі №260/1590/22 зазначено, що особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, мають право на перетин державного кордону в умовах воєнного стану. Проте, таке право необхідно підтвердити належними доказами та документами.

Суд встановив, що позивачем для здійснення паспортного контролю при перетині кордону в пункті пропуску «Ужгород» були надані паспорт громадянина України для виїзду за кордон, свідоцтво про реєстрацію шлюбу, довідку МСЕК щодо встановлення дружині

інвалідності ІІІ групи та довідку об’єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про надання відстрочки від призову на військову службу до закінчення мобілізації.

Однак, уповноважена особа Державної прикордонної служби дійшла висновку, що надані документи не підтверджують право позивача на перетин державного кордону. Військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відміткою зняття його з військового обліку чи надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації позивач не надав.

Натомість довідка про надання відстрочки від призову на військову службу до закінчення мобілізації підтверджуючим документом не є, оскільки її форма жодним законодавчим актом не передбачена.