Закон про зменшення мобілізаційного віку з 27 до 25 років набрав чинності

4 квітня набрав чинності Закон № 3127-IX «Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу».

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законодавчий акт ще 30 травня 2023 року, а офіційне опублікування відбулося в газеті «Голос України» 3 квітня.

Раніше прес-служба Апарату ВР інформувала, що Закон розроблено з метою зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку.

Зазначається, що в разі зменшення граничного призовного віку до 25 років призовні комісії матимуть достатньо часу (1 – 3 роки) на реалізацію виконання громадянами України військового обов’язку та призову їх на строкову військову службу.

Таким чином, Законом унормовується питання щодо поповнення мобілізаційного людського резерву як складової військового резерву людських ресурсів, структуру якого затверджено постановою Кабінету Міністрів від 12 листопада 2014 року № 607, шляхом взяття на військовий облік військовозобов’язаних громадян України, які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.

Автор: Надія Гришанова, провідний юрист-аналітик