Особливості встановлення юридичних фактів в умовах воєнного стану: Закон прийнято

Сьогодні, 1 липня, Верховна Рада України прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей встановлення юридичних фактів в умовах воєнного чи надзвичайного стану” (законопроєкт № 7310).

Інформаційне управління Апарату ВР повідомило, що документом запроваджується:

  • спрощений порядок встановлення фактів народження або смерті особи в межах території, на якій діє воєнний чи надзвичайний стан;
  • більш чітке формулювання підстав для надання пільг при сплаті судового збору заявниками у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які відбулися в у зв’язку із дією воєнного чи надзвичайного стану.

Також статтю 317 Цивільного процесуального кодексу викладено в новій редакції, якою передбачено особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи в межах території, на якій діє воєнний чи надзвичайний стан.

Крім того, передбачено негайне виконання судових рішень про встановлення факту народження або смерті особи в межах території, на якій діє воєнний чи надзвичайний стан, а також звільнити від судового збору заявників – у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв’язку із дією воєнного чи надзвичайного стану.

Джерело: Юрліга