Повноваження представника юрособи: ВС указав на нюанс підтвердження

Повноваження представника юридичної особи можуть підтверджуватися завіреною ним копією довіреності, якщо право засвідчувати своїм підписом копії документів випливає зі змісту виданої довіреності.

У справі №310/4879/19 Касаційний адміністративний суд визнав помилковими висновки суду апеляційної інстанції про те, що апеляційна скарга підписана представником за відсутності підтвердження повноважень такої особи на здійснення представництва. Адже до скарги була додана копія довіреності, засвідчена самим представником, а не особою, яка її видала.

Натомість КАС зазначив, що право на подання й підписання апеляційної скарги має особисто керівник або представник на підставі довіреності. Її копія може засвідчуватися суддею або у визначеному законом порядку. Крім того, при наявності в матеріалах справи копії довіреності або іншого документа, що посвідчує повноваження представника, останній при зверненні з апеляційною скаргою може не подавати доказів на підтвердження своїх повноважень.

Крім того, законодавство не встановлює жодних обмежень щодо уповноваження представника на засвідчення копій документів, у тому числі й довіреності, а також щодо подання таких копій до будь-якого підприємства, установи, організації, державних органів, суду. Коли до адмінсуду звертається представник юрособи, закон не встановлює обов’язку засвідчення копій довіреності на представництво нотаріусом або ж безпосередньо керівником юрособи, який видав довіреність.

Закон і бізнес