У Верховній Раді працюють над комплексним документом, який врегулює питання мобілізації та демобілізації

У Верховній Раді наразі є більш як 10 документів, які стосуються питань регулювання порядку проведення мобілізації або демобілізації в Україні, тому в Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки працюють над комплексним документом, який би врегульовував ці питання.

Про це розповів народний депутат, голова парламентської фракції «Слуга Народу», член відповідного Комітету Давид Арахамія.

На його думку, у підсумку це буде або комплексний комітетський законопроєкт, або окремий документ, який підпишуть усі члени Комітету та лідери парламентських фракцій після консультацій із Міністерством оборони та Генеральним штабом України.

«Сьогодні є багато різних ініціатив та ідей, як вдосконалити порядок проведення мобілізації й демобілізації. Актуальним є питання, що робити з людьми, які вже 2 роки без ротації воюють на фронті? Ми чекаємо пропозицій від військових, але поки нічого не отримали. Також у нас виникла дивна ситуація: коли в родині є інвалід 1 чи 2 групи, то є можливість демобілізуватися для догляду за ними, але сам інвалід 1 і 2 груп не має права на демобілізацію з армії. Ми це будемо виправляти. Те ж стосується людей, які були в полоні й повернуті додому, зараз вони не мають права бути демобілізовані. На наш погляд, їм також треба надати таке право», – заявив парламентарій.

Крім того, пропонується врегулювати питання з призовним віком.

Також є пропозиції розмежувати питання бійців на фронті й бійців, які працюють на підприємствах ОПК.

«Усі ці ідеї ми обговорюємо на Комітеті й працюємо над створенням своєрідної «матриці», щоб усі питання внести в єдину таблицю і врегулювати їх», – зазначив нардеп.

Автор: Олена Баконіна, головний редактор ЮРЛІГА