Штучний інтелект обмежили рамками в Європі

Ухвалено перший у світі закон, що регулює використання штучного інтелекту. Він покликаний знизити ризики, що виникають через швидкий розвиток цієї технології.

Зокрема, щоб не порушувати конфіденційність громадян, закон повністю заборонить додатки, які для створення баз даних використовують знайдені в Інтернеті фотографії чи записи з камер відеоспостереження, повідомляє «Закон і Бізнес».

До заборонених систем віднесуть і ті, які можуть розпізнавати емоції людей на роботі чи в навчальних закладах, а також прогнозувати дії поліцейських.

Компанії, які розробляють моделі на базі генеративного ШІ (який вміє створювати щось нове на основі алгоритму — наприклад, ChatGPT), повинні надавати технічну документацію, дотримуватися законодавства ЄС про авторське право і докладно описувати контент, який вони використовують для навчання.

Дипфейки та інший контент, створений ШІ, компанії повинні позначати як такий.

Загалом нове регулювання спиратиметься на «ризик-орієнтований» підхід: чим вищий потенційний ризик того чи іншого нового функціоналу ШІ для людей і держав, тим суворіше правила. Європейські депутати також вимагали гарантувати, що системи ШІ залишаться під контролем людини.

Передбачається, що закон набуде чинності наприкінці травня. Компанії, які використовують ШІ, вважають його занадто суворим, а цифрові регулятори — недостатньо дієвим.