Вийшла нова монографія Центру досліджень адвокатури і права

«Президент УНР Андрій Лівицький: адвокат і політик на тлі епохи»

Під такою назвою вийшла нова монографія Центру досліджень адвокатури і права, що діє при НААУ. Національна асоціація адвокатів України продовжує відкривати адвокатській спільноті славетні сторінки її минулого.

У передмові до книги керівник Центру досліджень адвокатури і права НААУ Ірина Василик підкреслила, що «дослідження про адвоката, політика, президента УНР Андрія Лівицького – це перше фахове ґрунтовне дослідження усіх сфер діяльності адвоката, його внеску в українське національне відродження, державне будівництво, проголошення і збереження української державності.

Книга «Президент УНРА Андрій Лівицький: адвокат і політик на тлі епохи» розпочинає дослідницьку програму Центру досліджень адвокатури і права «Адвокати-президенти». Нова серія передбачає видання трьох наукових монографій, присвячена відомим адвокатам – Андрію Лівицькому, Степану Витвицькому та Євгену Петрушевичу, яким судилася доля взяти на себе відповідальність, щоби втримати та зберегти основи української державності на посаді президента. Адвокати-президенти УНР на еміграції зберегли основні атрибути державної влади – герб, прапор, державну печатку та президентські клейноди, які повернулися в Україну після проголошення незалежності і 22 серпня 1992 року останнім президентом УНР в екзилі Миколою Плав’юком, у Маріїнському палаці у Києві, урочисто передані новообраному Президенту України Леоніду Кравчуку».

Андрій Лівицький – адвокат, український державний і громадсько-політичний діяч, правник, член Української Центральної Ради і ЦК Селянської спілки, міністр юстиції УНР, Голова Ради Народних Міністрів УНР, Голова Директорії УНР та Головний отаман військ УНР, президент Української Народної Республіки в екзилі.

Книга висвітлює його життєвий шлях, політичні уподобання, адвокатську, державницьку та громадсько-політичну діяльність. При написанні книги використано численні архівні матеріали, у тому числі й документи радянських спецслужб, які були недоступні у попередні роки. Видання розраховане на широке коло читачів – адвокатів, правників, науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України в цілому та історією української адвокатури зокрема.

Монографія Центру досліджень адвокатури і права НААУ «Президент УНР Андрій Лівицький – адвокат і політик на тлі епохи» – перша книга нової серії «Адвокати-президенти». Автор дослідження – Ярослав Файзулін – відомий український історик, упорядник видання листування Андрія Лівицького за 1919–1953 роки. Монографічне узагальнення життєвого шляху та діяльності видатного адвоката і президента УНР Андрія Лівицького в еміграції стало логічним продовженням багаторічної дослідницької роботи автора в архівах і книгосховищах України та за кордоном, зокрема в Українській бібліотеці імені Симона Петлюри в Парижі. Книга вводить у науковий обіг низку документів і матеріалів із сховищ провідних архівів та бібліотек, які публікуються вперше.

Пресслужба НААУ