Державну експертизу землевпорядної документації скасовано – підписано Закон

В Україні такі явища, як державна експертиза землевпорядної документації, погодження проектів землеустрою щодо відведення ділянки, авторський нагляд за виконанням проектів землеустрою зникають як такі.

Президент Володимир Зеленський підписав закон №1423-IX від від 28.04.21 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», передає «Закон і Бізнес»

Документ передбачає низку положень з дерегуляції сфери землеустрою. Зокрема, зникають такі явища, як державна експертиза землевпорядної документації, погодження проектів землеустрою щодо відведення ділянки, авторський нагляд за виконанням проектів землеустрою. А також закон трансформує процедуру проведення електронних земельних торгів.

Метою ухвалення закону заявлялася передача земель державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності та реформування системи управління у сфері земельних відносин,  зняття штучних обмежень господарської діяльності для спрощення доступу населення та бізнесу до земельних ресурсів і зменшення ризиків хабарництва та корупції у сфері земельних відносин.