Запрацювали нові правила для захисту дизайну від копіювання

1 травня набрав чинності наказ Мінекономіки від 7 березня 2024 року № 6237 «Про затвердження Правил складання і подання заявки на промисловий зразок та проведення експертизи заявки на промисловий зразок і міжнародної реєстрації промислового зразка».

Як роз’яснив заступник Міністра економіки Віталій Кіндратів, міністерство активно працює над розширенням можливостей бізнесу для використання інструментів охорони креативних рішень. Зовнішній вигляд промислових виробів відіграє ключову роль у просуванні продукції на ринку. Тому створення швидкого та прозорого механізму реєстрації прав на промислові зразки має сприяти бізнесу в отриманні охорони та виведенні своїх інноваційних продуктів на ринок. Оновлені Правила містять новели щодо електронного документообігу, а також включають положення, які дозволятимуть бізнесу оперативно управляти та комерціалізувати цей інтелектуальний актив ще на стадії реєстрації.

Відтепер, коли ви створюєте щось нове та креативне, ви можете захистити його дизайн від копіювання. Промисловий зразок – це спосіб захисту зовнішнього вигляду вашого продукту: меблі, упаковка або інше, зазначили в Мінекономіки.

Наказом визначаються:

  • правила подачі заявки на промисловий зразок;
  • перелік документів, які потрібно надати,
  • процедура проходження експертизи.

За повідомленням Урядового порталу

Автор: Надія Гришанова, провідний юрист-аналітик