Рада прийняла Закон щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах

19 червня 2024 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах» (законопроєкт № 11026). Про це повідомила пресслужба Апарату ВР.

Закон прийнято з метою приведення положень Цивільного процесуального кодексу України у відповідність із Рішенням Конституційного Суду України від 22 листопада 2023 року № 10-р(II)/2023.  З метою комплексного законодавчого врегулювання інституту судового захисту у малозначних спорах законом передбачено аналогічні зміни і до Кодексу адміністративного судочинства України. Так, положеннями закону внесено зміни до приписів частини шостої статті 19, частини п’ятої статті 274, частини першої статті 369 Цивільного процесуального кодексу України, а також до статті 12, частини четвертої статті 257, частини шостої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

На переконання членів Комітету з питань правової політики реалізація прийнятого закону забезпечить ефективність здійснення цивільного та адміністративного судочинства та гарантує право на судовий захист у малозначних спорах.

Автор: Олена Баконіна