Правила адвокатської етики очима європейських експертів на конференції адвокатів в Грузії

Адвокат 24 години на добу 7 днів на тиждень – адвокат, що є основним принципом адвокатської діяльності. Тому будь-які висловлювання, створення анонімних сторінок і реалізація образливих коментарів адвокатами в соціальних мережах – можуть розглядатися як неповага до професії і порушення правил адвокатської етики.

Таку думку висловив Голова комітету з питань адвокатської етики НААУ Андрій Циганков в рамках участі офіційної делегації НААУ 7-ї міжнародної конференції адвокатів в Грузії.

Одним із важливих питань, яке піднімалось на заході, було питання трактування і дотримання правил адвокатської етики адвокатами в соціальних мережах. Європейські колеги зазначили, що для багатьох країн Європи вже вважається нормою спілкування адвоката з клієнтами з використанням месенджерів та соціальних мереж безпосередньо.

«Особливо відрадно було відчути повний збіг ставлення до правил адвокатської етики європейських експертів і Комітету з питань адвокатської етики НААУ, зокрема, ідентичне використання  принципів роботи адвокатів за допомогою месенджерів в електронній мережі», – поділився враженнями Андрій Циганков.

Адвокат зазначив, що європейські колеги вважають роботу з клієнтами у соціальних мережах такою, що значно спрощує тарифікацію гонорару в рамках здійснення адвокатської діяльності, а тому будь-який правник має нести повну відповідальність за зміст розміщеної ним інформації в інтернеті.

«Адвокат 24 години на добу 7 днів на тиждень – адвокат без будь-яких винятків. Це основа. Виходячи із неї, європейські експерти вважають, що використання анонімних сторінок і реалізація анонімних коментарів адвокатами в соціальних мережах – це нонсенс, неповага до професії і порушення правил адвокатської етики. Більш того, як вважають експерти, сторонній спостерігач має право сприймати коментарі і пости адвоката, як якісь безоплатні консультації з правових питань, оскільки адвокат зобов’язаний відповідально ставитися до своїх постів і нести відповідальність за дотримання правил адвокатської етики при їх формуванні та публікації», – наголосив Голова комітету з питань адвокатської етики НААУ.

Таким чином, у адвоката немає підстав приховувати приналежність йому відповідних акаунтів в соціальних мережах і коментарів, при цьому, позиція, яка висловлюється в них, повинна бути спрямована на дотримання правил адвокатської етики, підсумував Андрій Циганков.

Пресслужба НААУ